Savaitgalio dailės terapijos seminaras su Maria d’Elia (Liuksemburgas)

2018-08-25 - 2018-08-26 All day

LIETUVOS DAILĖS TERAPIJOS ASOCIACIJA KVIEČIA į:

Savaitgalio dailės terapijos seminarą su Maria d’Elia (Liuksemburgas)

Dailės terapijos intervencijos lygių ir vaizduojamosios raiškos būdų bei funkcijų supratimas

Šeštadienis- sekmadienis, rugpjūčio 25-26 d. , 2018, Vilnius

TRUMPAS APRAŠYMAS
Šis seminaras siūlo teorinį ir praktinį kūrybinio proceso raiškos ir funkcijų tyrinėjimą, siekiama apibrėžti dailės terapijos produkto susijusius lygius ir galimus dailės terapijos intervenciju būdus.
TIKSLAI
Stiprinti suvokimą ir supratimą apie išraiškos būdus, kurie gali būti atpažįstami klientų dailės kūriniuose, tam, kad numatyti problemos kryptį, taip pat ir resursus bei tinkamus terapinius apibrėžimus, tikslus bei uždavinius, įvardinti susijusius lygius ir atitinkamus intervencijos būdus. Seminaro pabaigoje dalyviai turės galimybes dalintis praktinėmis koncepcijomis, tam, kad geriau suprastų dailės terapijos intervencijų taikymo ir vystymo principus.

PRIEMONĖS
Teorinės paskaitos; asmeniniai užrašai geresnei informacijos integracijai; piešimo ir tapybos priemonės patyriminei daliai.

TURINYS
Diena 1:. 9.00- 10.00- Registracija
10.00-17.00; 13.00-14.00- Pietūs
Pirmiausia bus iliustruojami išraiškos „Kas“ ir „Kaip“ pokyčiai dailės istorijos eigoje. Tuomet, skirtingos „dailė“ reikšmės ir taikymas dailės terapijoje bus tyrinėjama su Maria d’Elia sukurtu modeliu „Dailės terapijos akis“. Plačioje patyriminėje dalyje dalyviai galės išbandyti ir gretinti įvairių vaizduojamosios išraiškos formų poveikį, naudojant bazines emocijas.

Diena 2:
9.00-16.00; 12.00-13.00 Pietūs
Antroje seminaro dalyje bus tęsiamas patirties su „Dailės terapijos akis“ modelio nagrinėjimas. Dalyviai bus supažindinti su „Dailės terapijos triada“ koncepcija, jos istorija ir skirtingais požiūriais. Ši triada dažnai naudojama iliustruoti specifinę santykių konsteliaciją dailės terapijoje. Maria d’Elia’s pristatyme ši koncepcija bus persvarstyta, o tai leis dalyviams integruoti skirtingus lygius ir požiūrius dailės terapijoje. Ši patirtis parodys begalinį dailės terapijos galimybių lankstumą. Šis modelis bus taikomas praktiniam eksperimentavimui su intervencijomis proceso ir produkto lygmenyje.

TRUMPA BIOGRAFIJA

Maria d’Elia
gimė 1963 metais netoli Boston’o, Massachusetts (JAV), lankė mokyklą netoli Miuncheno Vokietijoje, kur įgijo savo pirmąjį magistro laipsnį dailės pedagogikoje, dailės istorijoje ir psichologijoje Ludwig-Maximilians-Universität Miunchene. Maria tęsė savo studijas JAV Vermont College of Norwich University (Montpelier, Vermont) ir įgijo menų ir dailės terapijos magistro diplomą 1990 metais.
Kai ji grįžo į Vokietiją, ji dirbo dailės terapeute psichiatrinėje- psichoterapinėje dienos klinikoje Štutgarte iki tol, kol nesusilaukė savo vaikų. Sukūrus šeimą, ji persikėlė į Liuksemburgą, kur gavo pilno etato dailės terapeutės vietą psichiatrinėje sistemoje Hôpital Kirchberg 2003 metais, kur dirba iki šiol.
Maria yra viena iš steigėjų ir esama prezidentė Liuksemburgo dailės terapeutų asociacijoje (Luxembourgish Association of Qualified Arts Therapists (ALAtD) ir koordinuoja Europos dailės teraprutų tinklą NEAT (Network of European Art Therapists) kartu su Paola Luzzatto nuo 2011m. Neseniai, ji buvo paskirta prezidente EFAT Europos dailės terapeutų federacijos administracinėje taryboje.
Maria yra publikavusi keletą straipsnių ir knygų skyrių vokiečių ir anglų kalbomis, skaito pranešimus nacionalinėse ir tarptautinėse konferencijose. Kasdieninis klinikinis darbas yra susijęs su psichiatriniais pacientais su skirtingomis patologijomis, jos esminis teorinis domėjimasis yra supratimas „dailė“ vaidmens ir funkcijų dailės terapijoje tam, kad galima būtų teikti geriausią ir efektyvų gydymą.

SEMINARO KAINA:
Lietuvos dailės terapijos asociacijos LDTA nariams ir LSMU VDA magistro programos „DAILĖS TERAPIJA“ studentams – 105 Eur
Visiems dalyviams – 155 Eur
Į seminaro kainą įskaičiuota: reikalingos priemonės, kavos pertraukos, dalyvio pažymėjimas 16 val. išduotas LDTA.

REGISTRACIJA: Registruotis į programą prašome menuterapija@gmail.com
Registracija patvirtinama, pervedus 50 proc. sumos į MTC sąskaitą: Rekvizitai:
Viešoji įstaiga “Menų terapijos centras”
Įmonės kodas: 301523775
B.s. Nr.: LT25 7300 0101 0576 9667
Bankas „Swedbank“, AB
Banko kodas: 73000
Svarbu: Pranešus apie nedalyvavimą, likus 1 mėnesiam iki seminaro gražinama 50% sumokėto mokesčio suma. Pranešus vėliau, mokestis negrąžinamas.
Vietų skaičius grupėje ribotas.
Seminaras vyks anglų kalba. Bus vertimas į lietuvių k. pagal poreikį. Registruojantis, prašome parašyti ar reikalingas vertimas.

Seminaras vyks Menų terapijos centre
Adresas: Žemaitės verslo centras, Žemaitės g. 21, Vilnius (2 įėjimas, 3 aukštas su liftu)
Telefonai pasiteiravimui ir registracijai:865292081
El. pašto adresas: menuterapija@gmail.com http://www.menuterapija.lt/