Renginiai

Paroda „Dialogai“

Lietuvos dailės terapijos asociacijos narių vieša konferencija visuomenei apie dailės terapiją ir ją lydinti LDTA narių kūrinių paroda „Dialogai“ 

Paroda vyks lapkričio 25 – 30 dienomis.
Konferencija vyks lapkričio 26 d.18.00 val.

Renginys nemokamas

                                                                         DIALOGAI

Lietuvos dailės terapijos asociacija (LDTA) gyvuoja jau 22 metus. Nuo 1997 m. iki dabar asociacija aktyviai bendradarbiauja su Lietuvos ir užsienio universitetais bei su LR Sveikatos apsaugos ministerija. Tokio bendradarbiavimo rezultatas yra LR SAM 2014 m. patvirtintas, o 2019 m. atnaujintas Menų terapijų profesijų aprašas, kuriame dailės terapija yra apibrėžta kaip sveikatos priežiūros profesija ir paslauga. O nuo 2013 metų veikia pirmoji Lietuvoje jungtinė LSMU ir VDA magistrantūros programa „Dailės terapija“. Lietuvos dailės terapijos asociacija turi ilgą ir nuoseklų tarptautinį bendradarbiavimą ir priklauso Europos dailės terapijos federacijai EFAT. LDTA jungia įvairių sričių specialistus, kurie profesionaliai puoselėja dailės terapiją. Dailės terapija – menų terapijos kryptis, psichoterapijos forma, kur dailė taikoma kaip pirminis bendravimas, išsikalbėjimo, išsisakymo būdas.

LDTA kiekvieni metai atneša vis naujų pokyčių, žinių, prisijungia nauji nariai. Asociacija, įkvėpta užsienio kolegų, kasmet savo gimimo dieną mini LDTA narių kūrybos darbų paroda. Šiais metais nariai buvo pakviesti pasidalinti savo kūriniais, vidinėmis įžvalgomis, patirtimis tema – dialogai. Dailės terapeutai, dirbdami su kitų asmenų kūryba, patys turi skatinti savęs pažinimą bei stebėti ir gilintis į savo kūrybos procesą. Piešimas – erdvė ir laikas svarbiam ir labai naudingam dialogui su pačiu savimi.

Paroda „Dialogai“ – atviras kreipimasis į visuomenę skatinantis diskutuoti apie kiekvieno iš mūsų išgyvenimus, būtį, emocines patirtis, apie psichinę sveikatą ir nusistovėjusius mitus, apie dailės terapijos pritaikomumą ir realią naudą asmens būklei. Parodoje eksponuojamų kūrinių temų, stilistikos įvairumas leis pajusti kūrybinio proceso prasmę bei pamatyti skirtingas vizualinės kalbos formas, siunčiamas žinutes. Skirtingi darbai, skirtinga stilistika, skirtingi parodos temos „Dialogai“ rakursai skatins žiūrovą drąsiau atkreipti dėmesį į paties dialogo svarbą. Kūrybinis procesas – dialogas tarp žmogaus vidinio ir išorinio pasaulio, o meno kūrinys – tai dialogas su žiūrovu. Taip pat pati paroda, kaip veiksmas, yra dialogas su visuomene. Lietuvos dailės terapijos asociacija kviečia atkreipti dėmesį į kūrybos reikšmę, į dailės terapijos pagrįstas galimybes.

Konferencija lapkričio 26 d. 18.00 – 20.00 val.
PROGRAMA
Pranešimai:
Vaida Adomaitienė, Dailės terapija – atviri neverbalūs pokalbiai.
Dr. Audronė Brazauskaitė, Piešinys dailės terapijoje- liūdininkas ir pokalbio dalyvis.
Dovilė Jankauskienė, Vaikų dailės terapija tėvams.
Aldona Dapkutė, Dialogas su dailės priemonėmis – dialogas su savimi.

Po pranešimų vyks moderuota diskusija apie dailės terapijos pasiekiamumą, naudą bei pritaikomumą.

Dailės terapeutė I. Betuža-Bertuža ves 20 min performansą.

Renginys nemokamas